top of page
Deguva_Flame_2020.png

Kieto kuro katilai

Šildymas kieto kuro katilu – tai pigiausias pastatų šildymo būdas, plačiai naudojamas gyvenamiesiems namams, daugiabučiams, gamybos ir komercinėms patalpoms apšildyti. Kieto kuro katilai kūrenami anglimis, malkomis, koksu, medžio pjuvenų bei durpių briketais. Kieto kuro katilai pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau skirtingos katilų rūšys skiriasi naudingumo koeficientu bei degimo trukme.

Ketinis (špižinis) katilas yra ilgaamžiškiausias ir tvirčiausias kieto kuro katilas, tačiau jo naudingumo koeficientas yra mažesnis nei plieninio katilo. Didžiausi ketaus katilų pliusai: jie visiškai nereiklūs kūrenamam kurui ir nereikalauja itin geros kamino traukos. Tinkamai eksploatuojant kieto kuro katilą, jis gali tarnauti iki kelių dešimtmečių.

Plieniniai katilai labiausiai vertinami dėl savo aukšto naudingumo koeficiento bei ilgos degimo trukmės. Tokiame katile dūmai verčiasi kelis kartus, dėl to į kaminą patenka jau atšalę. Plieninis kieto kuro katilas yra optimaliausias pasirinkimas vertinant degimo trukmę, deginamo kuro įvairovę bei aukštą naudingumo koeficientą.

Žvakės tipo kieto kuro katilai išsiskiria ilgu nenutrūkstamu degimu. Žvake katilas vadinamas dėl savo aukštos konstrukcijos. Tokie katilai gali degti net iki 32 valandų (malkiniai) arba 5 parų (kūrenami anglimi). Tokio degimo esmė – kuras iš lėto dega nuo viršaus iki apačios, o katilo talpa yra ypatingai didelė.

Plieniniai katilai pagal degimo reguliavimą gali būti su mechaniniu valdymu arba su elektroniniu valdymu. Katilai su elektroniniu valdymu turi priverstinį oro padavimo ventiliatorių, jie yra efektyvesni, galima tiksliau nustatyti norimą temperatūrą, elektroninis valdiklis valdo cirkuliacinių siurblių darbą, pamaišymo pavarą, tačiau tokie katilai yra brangesni.

Siūlome rinktis iš plataus kieto kuro katilų asortimento internetu geromis kainomis, o jei turite klausimų arba reikia pagalbos renkantis katilą, susisiekite nurodytais kontaktais: tel. 8–699–61671 arba el. paštu plius@deguva.lt

bottom of page